Obróbka/retusz w BATFOTO

Obróbka/retusz w BATFOTO

Ten gorący czas jest bardzo szczególny.
Przy okazji pragnę podkreślić jedną rzecz, która się ostatnio często pojawia. Widzę zresztą, że nie tylko u mnie, bo koleżanki Fotografki z wielu miast piszą o tym samym.

Obróbka fotograficzna zdjęć to najbardziej czasochlonna cześć mojej pracy . Oczywiście nic nie jest ważniejsze od dobrze wykonanego zdjęcia ale obróbka może nadać zdjęciu specyficzny klimat lub zupełnie zdjęcie popsuć.
Na ten temat można by wiele pisać ale.. do czego zmierzam:

Obróbka to dodanie klimatu do zdjęć, koloru, kontrastu, usunięciu zbędnych partii zdjęcia np. tych z podłogą studia oraz retusz skóry.

Nie uczeszę Was w fotoszopie, nie wyprasuje ubrań, nie zafarbuje odrostów, nie pomaluje paznokci, nie zmienie kierunku patrzenia, nie usune odblasków z okularów, nie zmienie kolorów ubrań, nie wytuszuje Wam rzęs, nie zapne guzików, nie wyczyszcze butów, nie założę dziecku opaski… proszę..nie proście mnie o takie rzeczy.

W cenie usługi nie ma takiej ingerencji w zdjęcia.

Pozwólmy dzieciom bym dziećmi. Dziećmi ze sterczącymi włoskimi jeśli takie ma. A sami.. jeśli przychodzimy na sesję z wielkim odrostem hybrydowych paznokci..to takie też odrosty będą na zdjęciu. Proszę Was traktujmy się poważnie. Nie lubię Wam odmawiać. Czuję, że się wtedy gniewacie. Ale też nie chcę być o takie rzeczy proszona.

Jestem fotografem a nie grafikiem komputerowym. Kradnę moment i chwile – nie zakrzywiam czasoprzestrzeni.