Warsztaty Fotografii Artystycznej: Wiele dróg – Jedna pasja. Warsztaty Fotografii Ślubnej.

Warsztaty Fotografii Artystycznej: Wiele dróg – Jedna pasja. Warsztaty Fotografii Ślubnej.

Warsztaty Fotografii Artystycznej: Wiele dróg – Jedna pasja. Warsztaty Fotografii Ślubnej.

Warsztaty Fotografii Artystycznej: Wiele dróg – Jedna pasja. Warsztaty Fotografii Ślubnej.

Marcelina znowu w Złodziejewie.. na te warsztaty czekałam od maja. Ktoś może pomyśleć – po co komu warsztaty fotografii ślubnej jeśli już wcześniej fotografował śluby.

BŁĄD.

Warsztaty fotografii, jakiejkolwiek, czy to dziecięcej czy ślubnej, to nie spotkanie na którym ktoś daje komuś receptę jak to robić. Warsztaty w Złodziejewie to możliwość sprawdzenia swoich umiejętności , zweryfikowania ich pod okiem utalentowanych i doświadczonych fotografów, indywidualne omówienie swoich prac, mega inspirujące sesje fotograficzne oraz poznanie i wymiana doświadczeń z innymi warsztatowiczami.

Proszę Państwa- nie rozwija się ten, kto nie pracuje i się nie szkoli. To moje 6te szkolenie w tym roku i jeszcze na pewno nie ostatnie, gdyż widzę jak moja fotografia w ciągu ostatnich miesięcy posunęła się do przodu. To niesamowita inwestycja finansowa ale interesuje mnie tylko bycie najlepszym fachowcem w swojej dziedzinie. W tej chwili, w tych czasach, aparat może sobie kupić każdy. Każdy może nazwać się Fotografem i każdy może robić zdjęcia. Pytanie kto czego oczekuje i za jaką usługę gotów jest zapłacić. Mnie interesuje tylko najwyższy poziom usług- stąd moja trzecia obecność na Warsztatach w Złodziejewie www.warsztatywzlodziejewie.pl

 

Na warsztaty fotografii ślubnej pojechałam tym chętniej, gdyż prowadził je Karol Kalinowski. Jego prace obserwuje od dawna , a fotografia ślubna w jego wykonaniu jest bardzo bliska mojej estetyce w tej dziedzinie fotografii. Jest gustowna, emocjonalna, nazwałabym ją też minimalistyczną. Nie krzyczy w odbiorze, nie jest przeładowana detalami, czysta miłość. Kto nie zna zapraszam na www.swietliste.pl

Fotografia ślubna to trudny temat, często obserwuje zdjęcia na granicy tandety i kiczu, całowanie w kolanko, zdejmowanie zębami podwiązki Panny Młodej..tego zdecydowanie nie znajdziecie u Pana Karola – i u mnie absolutnie też nie.

Na warsztatach miałam okazję poznać też niesamowitego Fotografa- Pana Jacka Batkowskiego www.jacekbatkowski.pl , intensywny sobotni plener, masa pomysłów, ciężko było za Nim nadążyć, czapki z głów !

Na zakończenie dodam, że pozowała nam Angelika Gembiak, Solistka Baletu Opery Nova, Laureatka Nagrody Muzycznej im.Kiepury w kategorii „najlepsza tancerka” w 2013 r. Możliwość fotografowania kobiety o takiej urodzie, wrażliwości, uczucie nie do opisania.. Partnerował jej Tomasz Wojciechowski, tancerz również Opery Nova- czego można chcieć więcej ?
Zdjęcia niebawem.