Zdjęcia bez obróbki

Zdjęcia bez obróbki

Ostatnie dni otrzymuję zwiększoną liczbę zapytań czy przekazuję Państwu zdjęcia nieobrobione.
Kochani, czy jak idziecie do fotografa po zdjęcie legitymacyjne- to Punkt przekazuje Wam wszystkie wersje wykonanego zdjęcia- czy tylko to jedno najlepsze ?
Czy jak przychodzi Fotograf do szkoły, czy przedszkola i kupują Państwo od niego zdjęcia – to dostają Państwo od niego te 3 wybrane zdjęcia i do tego całą resztę kilkudziesięciu innych wersji tego samego ? Albo 15 wersji zdjęcia grupowego ?
Nie. Dostajecie to zdjęcie, które Wam się podoba i za które jesteście skłonni zapłacić.

W BATFOTO jest dokładnie tak samo.


Podczas sesji wykonujemy jak największą liczbę różnych scenografii- po to aby Państwo mieli zróżnicowany wybór.
Przygotujemy tło i strój czerwonego kapturka – i wykonuję kilka czasem kilkanaście zdjęć dziecka. Dziecko parę razy się uśmiecha, raz spojrzy w prawo, raz w lewo, a Państwo potem z tej scenografii wybierają te ujęcia- które chcą kupić i zlecają mi do dalszej obróbki. Tak samo postępujemy z kolejnymi scenografiami.
Czasem na takiej sesji uda się 3 razy zmienić tło i akcesoria, czasem 7 a wszystko zależy od nastroju i cierpliwości dziecka.
Finalnie otrzymują Państwo 40-60-120.. zdjęć, z których wybierają Państwo dopiero te najlepsze. I ja te najlepsze dopiero obrabiam a potem Państwu przekazuje.

Jak już kiedyś wspominałam, fotografuję w formacie .raw czyli zdjęcia zapisywane są jako plik surowy. Plik surowy .raw z założenia będzie dużo bardziej blady i szary niż standardowy .jpg – gdyż to właśnie dopiero podczas obróbki fotograf ma nadać mu ostateczny kształt.

Jaki byłby sens mojej pracy, gdybym przekazywała Państwu 5 obrobionych zdjęć, plus 95 zdjęć bez obróbki, szarych, mdłych, czasem z kolanem Mamy dziecka w kadrze, czasem wystającą ścianą zza tła, czasem krzywych bo często akcja podczas sesji dzieje się tak dynamicznie, że się dane kadry, uśmiechy i miny dziecka po prostu łapie się w locie i nie ma czasu na idealne ustawienie ekspozycji czy prostego horyzontu. Czasem Mama dziecka ręką asekuruje plecki dziecka chwiejnie siedzącego. I taka ręka Mamy jest widoczna na zdjęciu bez obróbki. Dopiero potem – jeśli wskazują mi Państwo to zdjęcie do wywołania, ja tą rękę usuwam, podłogę prostuję, zbędne elementy otoczenia wycinam.

Proszę sobie spojrzeć na zdjęcia PRZED i PO.
PRZED- to surowy plik .raw , niewywołany, jednie skonwertowany do pliku .jpg a PO- to zdjęcie dodatkowo wywołane i obrobione.

 

PRZED - PO

PRZED- PO

 

BATFOTO przed i po

BATFOTO przed i po

cats

BATFOTO przed i po

BATFOTO przed- po

BATFOTO przed- po

Szanowni Państwo, nie ma takiej możliwości abym przekazywała Klientom zdjęcia bez obróbki jak powyższe przykłady po lewej stronie. I proszę mi wierzyć w Państwa interesie też nie jest za takie zdjęcia płacić i takie zdjęcia otrzymać.. od kogokolwiek.